Kadra

mgr Iwona Głazik-Czarnecka - dyrektor przedszkola

mgr Maja Majkowska - zastępca dyrektora przedszkola

"Jestem absolwentką studiów magisterskich o specjalizacji Zintegrowana Wczesna Edukacja. Uczestniczyłam w wielu kursach i szkoleniach pogłębiając swoją wiedzę na temat pracy z dziećmi. Ukończyłam kurs z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

W przedszkolu „Krasnoludek” pełnię funkcję zastępcy dyrektora przedszkola oraz nauczyciela w grupie przedszkolnej.

Czas spędzony w przedszkolu i kontakt z dziećmi przynosi mi wiele satysfakcji. Praca z dziećmi nauczyła mnie czerpania radości z drobnych spraw, cierpliwości i podchodzenia do życia z dystansem. Błysk w oczach dziecka i jego uśmiech od ucha do ucha daje mi poczucie dobrze spełnionego obowiązku pedagoga. Jestem osobą otwartą, pozytywnie nastawioną do życia.

W swojej pracy bardzo często wykorzystuję elementy Pedagogiki Zabawy, gdyż właśnie zabawa jest główną, naturalną formą aktywności dzieci. Każdego dnia oddaje dzieciom swoje serce i uśmiech, zaś koleżankom - nauczycielkom spokój i doświadczenie.

W zawodzie nauczyciela pracuję od 8 lat. Nauczanie dzieci to nie tylko moja praca lecz także ogromna pasja.

Prywatnie jestem żoną i mamą trzech dziewczynek, uwielbiamy aktywnie spędzać czas ! :)".

More

mgr Karolina Graczkowska - nauczyciel w grupie 4-5-6 latków

„Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyłam studia na kierunku Filologia Rosyjska (specjalizacja nauczycielska) oraz studia podyplomowe Zintegrowana Wczesna Edukacja. Uczestniczyłam również w kursie z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Swoje doświadczenie pedagogiczne stale poszerzam na kursach i szkoleniach: wychowawca placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży, warsztaty „Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy”, „Maluchy rosną nie tylko wiosną” prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA oraz wiele innych.

Celem mojej pracy jest stworzenie dzieciom przyjaznej atmosfery, a także zapewnienie im bezpieczeństwa. W swojej pracy staram się zainteresować dzieci tym co robię. Pasjonuje mnie praca z dziećmi, zajmowanie się nimi i wspólna zabawa. Od 18 roku życia jeździłam na kolonię jako wychowawca kolonijny i marzyłam o tym, aby w przyszłości zostać nauczycielem. Jak widać marzenia się spełniają.

Jestem osobą komunikatywną, otwartą.”

More

mgr Barbara Andrearczyk - nauczyciel w grupie anglojęzycznej (dzieci młodsze)

„Jestem absolwentką filologii polskiej oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyłam kurs z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Istotne w życiu jest to, aby robić w życiu to, co się naprawdę kocha. Ja mam to szczęście. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i radości, którą dzielę się z dziećmi każdego dnia.

W swej pracy zawsze postrzegam Małego Człowieka, jako istotę indywidualną i niepowtarzalną, która zasługuje na maksimum mojej uwagi i zainteresowania. Codziennie staram się wraz z nimi odkrywać świat i rozbudzać ich zainteresowania. Dbam o to, aby dzieci spędzały swój cenny czas w miłej i przyjaznej atmosferze.

Uważam, że esencja tej pracy nie tkwi w tym, że to ja nauczam dzieci. Proces ten jest obustronny, ponieważ dzięki nim codziennie uczę się nowych rzeczy.”

More

mgr Sylwia Zawadzka

Jestem absolwentką Akademii Nauk w Warszawie oraz Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Szczytnie. Ukończyłam również kurs z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Moją pasją jest uczenie się języków obcych, podróżowanie,a co za tym idzie? Przekazywanie swojej wiedzy dalej. Właśnie w tym punkcie odnajduję się w swojej pracy z dziećmi. Praca z przedszkolakami daje mi wielką radość, dzieci są szczere i chętne do nauki i zabawy. Poza tym ja i każdy z nas ma coś z dziecka w sercu dlatego praca w Krasnoludku sprawia mi wiele satysfakcji i frajdy.

More

mgr Joanna Krauze - lektor w grupie anglojęzycznej młodszej

Jestem absolwentką Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego z wieloletnim stażem zagranicznym. Wiele lat uczyłam się w USA: min. Hunter College w NYC, PENN University, Business Management Program at Stratford Career Institute, VT.

Lubię kontakt z ludźmi, czerpię radość z pracy z dziećmi, z każdego, najdrobniejszego sukcesu mojego ucznia. Rozumiem potrzeby każdego Malucha i wkładam wiele starań, żeby nasza klasa było miejscem, gdzie dziecko dobrze się czuje, gdzie jest bezpieczne i szczęśliwe.

Uwielbiam aktywnie i kreatywnie spędzać czas zarówno z moimi córeczkami jak i naszymi Krasnoludkami. Praca w przedszkolu uczy otwartości, komunikatywności i dlatego uważam, ze dobre relacje interpersonalne są jednym z najważniejszych elementów współpracy międzyludzkiej i stanowią klucz do sukcesu.

More

mgr Monika Modrzewska - nauczyciel w grupie anglojęzycznej

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Logopedia oraz studiów podyplomowych na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Uczestniczyłam również w kursie z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Od zawsze wiedziałam, że chcę pracować z dziećmi. To dzięki nim wychodząc do pracy wiem, że to będzie dobry dzień. Kocham obecność dzieci ich proste i czyste postrzeganie świata, o którym my dorośli niestety często zapominamy komplikując sobie życie . W mojej pracy staram się stwarzać dobrą atmosferę, aby każde dziecko mogło poczuć się bezpiecznie. Każdy z moich podopiecznych jest inny, a moim pragnieniem jest zapewnić komfortowe warunki odpowiednio dla każdego z nich, by mogli bez obaw czy barier poznawać świat. W przedszkolu „Krasnoludek” jestem po to, aby móc towarzyszyć dzieciom w tej drodze. Towarzyszyć, nie przewodzić bowiem to one wpuszczają nas do swojego świata i pozwalają przeżywać i odkrywać życie na nowo. W każdym z nas drzemie mniejsze lub większe dziecko. Dlatego tak dobrze czuję się wśród najmłodszych, gdzie za pomocą zabawy mogą się czegoś nowego nauczyć :)

More

Adriana Sobczyk - nauczyciel w grupie dzieci najmłodszych

Jestem absolwentką pedagogiki wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym. Swoje doświadczenie pedagogiczne poszerzam poprzez udział w licznych szkoleniach i kursach np. : "Porozumienie bez przemocy", "Plan daltoński", "Magiczny dywan". Uczestniczyłam również w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Opieka nad dziećmi, możliwość poszerzania ich horyzontów i odkrywania talentów już od nastoletnich lat przynosiła mi wiele radości, dlatego decyzja o podjęciu nauki na studiach pedagogicznych okazała się wspaniałym wyborem.

Praca z dziećmi jest dla mnie wielkim wyzwaniem, które daje mi wiele satysfakcji. Do każdego dziecka staram się podchodzić indywidualnie i zaspokajać jego potrzeby. Pomagam poznawać świat dając poczucie bezpieczeństwa. Poprzez zróżnicowane i ciekawe zajęcia staram się pobudzać w przedszkolaku wyobraźnię i zachęcać do samodzielnych działań. Uważam, że poznawanie świata poprzez zabawę przynosi wiele korzyści. Uśmiech dzieci i postępy w nowych umiejętnościach są dla mnie najlepszym wynagrodzeniem. Prywatnie jestem żoną i mamą.

More

Zobacz filmik z naszego przedszkola

Wirtualny spacer

wirtualna podróż