O nas

OD WRZEŚNIA 2022r. NASZE PRZEDSZKOLE STAJE SIĘ WYŁĄCZNIE PRZEDSZKOLEM ANGLOJĘZYCZNYM - DWUJĘZYCZNYM. EDUKACJA POŁĄCZONA BĘDZIE Z ZAJĘCIAMI Z SENSORYKI Z ELEMENTAMI MONTESSORI.


CZESNE ZA PRZEDSZKOLE ZE WSZYSTKIMI ZAJĘCIAMI ORAZ PEŁNYM WYŻYWIENIEM WYNOSI TYLE ILE W PRZEDSZKOLACH STANDARDOWYCH.


Przedszkole Krasnoludek w Gdańsku przy ul. Diany 9 istnieje od 2007r. i jest siostrzaną placówką Przedszkola Niepublicznego Krasnoludek w Żukowie, które istnieje od 2000r.

Założycielami i jednocześnie prowadzącymi placówki są Iwona Głazik-Czarnecka oraz Aleksander Czarnecki. Przedszkole pracuje w godz. 6.30-17.30. Znajduje się w nowym budynku, który posiada nowoczesny i przestronny plac zabaw oraz własną kuchnię. Krasnoludek jest placówką oświatową, która realizuje program wychowania przedszkolnego w oparciu o podstawę programową zatwierdzoną przez MEiN.

Do placówki uczęszczają dzieci w wieku od 2,5 lat do 6-go roku życia, do 4 grup, których indywidualny rozwój wspiera wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz cały personel przedszkola.

Od lipca 2022r. w przedszkolu działają cztery profesjonalne grupy anglojęzyczne, w których równolegle pracują nauczyciele wychowania przedszkolnego oraz lektorzy j.angielskiego. Kładziemy nacisk na naturalne przyswajanie języka angielskiego poprzez zabawę. Spotkanie z językiem angielskim ma być przede wszystkim przyjemną przygodą, a zarazem przynosić rozwój sprawności językowych (osłuchanie, rozumienie, zdobycie poprawnej wymowy, umiejętność formułowania zdań).

Oprócz zajęć dydaktycznych, muzycznych oraz swobodnych zabaw, dzieci mają kontakt z językiem angielskim podczas codziennych czynności takich jak mycie ząbków, odkładanie zabawek po skończonej zabawie czy przy spożywaniu posiłków. Nauka przychodzi więc w sposób zupełnie naturalny. Dzięki temu dziecku będzie dużo łatwiej osiągnąć w przyszłości dwujęzyczność.

Szczególne znaczenie w nauczaniu dzieci ma dla nas integracja sensoryczna, dzięki której dzieci mają szansę poznać siebie oraz rozbudzić w sobie ciekawość poznania otaczającego je świata. Uczą się odbierać docierające do nich informacje wzrokiem, słuchem, dotykiem, węchem, smakiem. Ta nauka polega na coraz sprawniejszej umiejętności rozpoznawania tych informacji w relacji do siebie. Tak więc oczy widzą, ale mózg nadaje znaczenie temu, co dziecko widzi w relacji do wszystkich innych wrażeń , które w tym samym momencie są rejestrowane przez inne zmysły. Tak powstaje percepcja tego co dzieje się wokół dziecka, co umożliwia mu reakcję –odpowiedź na wyzwania płynące z otoczenia. Im lepiej , sprawniej mózg potrafi rozpoznawać i nadawać właściwe znaczenie temu co widzi, słyszy, czuje tym szybciej, sprawniej dziecko myśli, uczy się, koncentruje, mówi, czyta, pisze. Odchodzimy od zabawek, które sprawiają, że zabawy nabierają charakteru odtwórczego. Naszym celem jest rozbudzenie kreatywności w dzieciach, rozwijanie w nich zdolności przewidywania, konstruktywnego i logicznego myślenia oraz twórczego działania, co tworzy klucz do umiejętności pracy w grupie społecznej. Zmierzamy ku temu, aby motywować dzieci do zdobywania wiedzy w sposób samodzielny , a zarazem rozwijać w nich inteligencję emocjonalną , dzięki czemu przedszkolaki będą przygotowane do prawidłowego funkcjonowania w szkole i ogólnie w społeczeństwie.

Troszczymy się o ciepłą, radosną atmosferę oraz poczucie bezpieczeństwa dzieci, a rodzicom ofiarujemy codzienny uśmiech oraz poczucie komfortu, by bez obaw pozostawiali z nami swoje pociechy.

Całą naszą energię i pomysły koncentrujemy ku potrzebom dzieci. Najlepszą nagrodą i podziękowaniem dzieci jest pytanie zadawane podczas odbioru:"Mamo, tato, dlaczego tak wcześnie?".

Dbamy o zdrowie naszych podopiecznych, dlatego w naszym przedszkolu obowiązuje bezwzględny zakaz przyprowadzania do placówki chorych bądź przeziębionych dzieci. Informujemy, iż w przypadku przyprowadzenia do przedszkola dziecka chorego, na koszt rodzica wezwany zostaje lekarz.

Przerwa wakacyjna podczas której przedszkole jest zamknięte trwa od 29.07.2024 do 16.08.2024

Lipiec (1.07-26.07) i druga połowa sierpnia (19.08 - 31.08) przedszkole pracuje w godz. 6.30 - 17.30

Serdecznie zapraszamy do obserwowania nas w mediach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/PrzedszkoleKrasnoludekGda...

Instagram: https://www.secure.instagram.com/przedszkole.krasn...

Wszystkich rodziców zainteresowanych zapoznaniem się z naszym przedszkolem zapraszamy bezpośrednio do placówki, aby móc poczuć panującą u nas atmosferę i dokonać właściwego wyboru.Zobacz filmik z naszego przedszkola

Wirtualny spacer

wirtualna podróż